In In English По-русски По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos
| Apie mus TOP 10 Kontaktai
Elta
2019-04-26, penktadienis
Registracija
Greita paieska detali paieska
Eltos gidai
Arhyvai
Mano ELTA:        atsijungti Naujienos
ĮVYKUSIOS KONFERENCIJOS
Į titulinį Spausdinti
2005-06-09 11:47
Lietuviai Anglijoje turi "suanglėti", teigia M. Murza

Vilnius, birželio 9 d. (ELTA). Radikaliais teiginiais ir antisemitiniais išsišokimais garsėjantis politikas Mindaugas Murza pristatė naujos, dar neregistruotos savo pasekėjų organizacijos - "nacionaldarbininkų" - programą, pagal kurią, jo žodžiais, bus siekiama pertvarkyti valstybės politinę sistemą ir sukurti "naujo pobūdžio valstybę".

"Tai, kas iš pradžių atrodo nesuprantama ir nepriimtina, po tam tikro laiko tampa gyvenimo norma", - apie savo nuostatas sakė M. Murza. Anot jo, aukščiausia "nacionaldarbininkų" vertybė - nacija, o ne atskiras asmuo arba "klanas".

M. Murzos teigimu, jei tautinės mažumos nori puoselėti savo tautinį patriotizmą, jos turėtų kraustytis į savo tautines valstybes. Į užsienį išvykstantys gyventi lietuviai, jo požiūriu, turį integruotis ir supanašėti su tomis tautomis, kurių valstybėse gyvena, ir lygiai taip pat kitų tautybių atstovai turį integruotis į lietuvių tautą.

"Jei kiekviena tautinė mažuma kurstys savo patriotizmą, tai ir bus tautinės nesantaikos kurstymas", - aiškino M. Murza, kas yra tautinė nesantaika. Jo žodžiais, lietuviai Anglijoje turėtų "suanglėti", o kitataučiai Lietuvoje - sulietuvėti.

Radikalas atmetė kaltinimus antisemitizmu, pabrėždamas, kad nėra nusistatęs prieš Palestinos arabus. "Arabai - irgi semitai, todėl mes negalime būti antisemitai", - tvirtino M. Murza.

Politikas stebėjosi, kodėl jį kaltina antisemitizmu dėl kalbų apie pasaulio žydų nešamą blogį.

"Jeigu Džordžas Bušas (George W. Bush) tvirtina, kad Irakas, Sirija, Šiaurės Korėja yra blogio ašys ir juos reikia sunaikinti, tai kodėl mes negalime manyti, kad žydų mafija, žydijos elitas, o ne visa tauta - gal šimtas tūkstančių, gal pusė milijono, gal milijonas - yra blogis?", - klausė M. Murza.

Pasak jo, lietuviams nedera kištis į kitų valstybių reikalus, pavyzdžiui, kovoti už demokratiją Afganistane.

M. Murza sakė skatinsiąs, kad santuokos būtų sudaromos tautiniu arba rasiniu pagrindu, skirtingoms tautoms ir rasėms nesimaišant. "Kodėl žmonės brangiai moka už grynos veislės šunį arba katiną? Todėl, kad pagal savo savybes jis yra unikalus", - teigė M. Murzą, aiškindamas, kaip europiečiai turėtų išlikti europiečiais, o afrikiečiai - afrikiečiais.

Šiaulių radikalas tvirtino labai vertinąs Sokratą, Platoną ir Aristotelį bei juos vis minėjo, pristatydamas "nacionaldarbininkų" programos nuostatas. "Esu Platono ir Sokrato šalininkas, kad teigčiau, jog vienoje tautoje negali būti dviejų tautų - vargšų ir turtingų", - kalbėjo M. Murza.

Jis ypač pabrėžė "nacionaldarbininkų" programoje įrašyta nuostatą, kad organizacijos nariai įsipareigoja įgyvendinti programą, net jei dėl to turėtų paaukoti gyvybę.

M. Murza neatskleidė, kas finansuoja jo šalininkų veiklą. "Mes patys save finansuojame ir, kaip matote, jokio turto neturime. Turtas - mūsų silpnoji pusė. Mūsų finansiniai klausimai - patys silpniausi", - tvirtino jis.

Politiko teigimu, partija jam svarbesnė už šeimą. "Aš nevedęs, neturiu vaikų. Negaliu sakyti, kad atsisakau šito dalyko, bet man tai tikrai nėra prioritetas. Man kaip žmogui, sąmoningai pasirinkusiam šitokį kelią, kaip kunigai pasirenka savo kelią, partija, tauta ir Lietuva yra aukščiau už vieną iš tautos dalių", - pareiškė radikalas.

ELTA primena, kad šių metų balandį M. Murza Šiauliuose paskelbė apie naujos Vieningosios nacionaldarbininkų partijos (VNDP) steigimą. Jos steigiamojoje deklaracijoje itin nepagarbiai kalbama apie žydus.

Spaudos teigimu, Šiaulių miesto savivaldybės posėdžių salėje apie naujos Vieningosios nacionaldarbininkų partijos (Nacionalinio sąjūdžio, VNDP) steigimą pranešęs M. Murza pakvietė bendraminčius kovoti prieš pasaulio žydiją, kuri esą yra žiauriausias ir klastingiausias europietiškos rasės bei visos žmonijos priešas, totalinio karo kurstytoja, ir paragino nustumti ją į istorijos šiukšlyną.

Itin radikalių pažiūrų Šiaulių miesto tarybos narys M. Murza nuolat atsiduria teisėsaugos akiratyje. Iki 2000 metų pabaigos jis vadovavo nelegaliai Nacionalsocialistų partijai, naudojusiai panašią į fašistinę simboliką. Siekdamas legalizuotis, M. Murza su šalininkais perėjo į registruotą Gyvenimo logikos partiją, tačiau netrukus iš jos išstojo. 2001-ųjų rudenį šiaulietis su grupe bendraminčių prisijungė prie legalios Lietuvos nacionaldemokratų partijos ir gana greitai pradėjo jai vadovauti.

2001 metų vasarą už trijų nesankcionuotų mitingų surengimą M. Murza buvo nubaustas administracine bauda. Tačiau nacionaldemokratų lyderis baudos nesumokėjo ir nesutiko vietoj jos atlikti viešųjų darbų, todėl tų pačių metų rudenį mėnesiui buvo uždarytas į areštinę.

Kandidatuodamas į Šiaulių miesto tarybos narius, M. Murza anketoje nurodė 1996 metais buvęs nuteistas 18 mėnesių pataisos darbų, išskaitant iš uždarbio 15 proc. uždarbio valstybei. Tuo metu krašto apsaugos sistemoje tarnavęs M. Murza buvo nuteistas už 5,6 mm (mažo kalibro) šovinių laikymą.

Pernai jis buvo užsimojęs patekti į Seimą, tačiau parlamentaru nebuvo išrinktas. M. Murza kaip Respublikonų partijos atstovas kandidatavo Šiaulių Saulės vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Vyriausybė nacionaldemokratų lyderio M. Murzos pareiškimus, propaguojančius antisemitines idėjas, laiko šiurkščiausiu žmogaus teisių pažeidimu ir ragina Valstybės saugumo departamentą (VSD) bei Generalinę prokuratūrą kuo greičiau juos ištirti.

Ministrų kabinetas yra pareiškęs, kad "neketina toleruoti nacionaldemokratų lyderio M. Murzos ir jo bendraminčių pareiškimų, kurstančių nacionalinę bei tautinę nesantaiką".

Pasak Vyriausybės, sekmadienį Šiaulių miesto savivaldybės salėje nacionaldemokratų renginio metu paskelbta deklaracija, kurioje propaguojamos antisemitinės idėjos, yra šiurkščiausias žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas demokratijai.

Kartu Ministrų kabinetas paragino Generalinę prokuratūrą ir VSD skubiai atlikti nacionaldemokratų išpuolių ikiteisminį tyrimą, kad šios provokacijos iniciatoriai ir organizatoriai būtų patraukti atsakomybėn pagal įstatymus. "Turi būti apskritai sprendžiamas tokios politinės organizacijos, skleidžiančios tautinę nesantaiką, veiklos teisėtumo klausimas", - pažymima Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko pasirašytame pareiškime.

Kitos konferencijos
2019-03-22 11:36
Prezidento posto siekiantis A. Butė: mane diskriminuoja, o VRK tyli
2019-03-20 17:06
Kelią skinasi iniciatyva surengti referendumą, kad Lietuvoje būtų atsisakyta „sąrašinės" rinkimų sistemos
2019-03-13 11:31
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-03-13 10:58
A. Juozaičio komitetas traukiasi iš Europos Parlamento rinkimų
2019-02-28 13:02
Nuo kovo 1-osios įsigalioja nauja tvarka vaistinėse
2019-02-26 11:13
Vilniuje pristatytas analogų neturintis vandens sporto kompleksas
2019-02-18 15:24
V. Radžvilo komitetas pristatė rinkimų programą: J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa
2019-02-13 11:39
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai kaltina LRT pažeidus Konstituciją ir ketina kreiptis į teismą
2019-01-31 11:27
V. Radžvilas su komitetu dalyvaus EP rinkimuose: sprendimą dalyvauti lėmė politologinė analizė
2019-01-23 12:58
Vilniaus visuomeniniai rinkimų komitetai tvirtina patiriantys diskriminaciją
 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »»
© 2016, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.